DOBROTY

Čokoládový dezert s malinami

SK: Trošku väčšia tartaletka:) Kalorická bomba, ako sa patrí. Krehké cesto, veľa čokolády a čerstvé maliny. Existuje niečo lepšie? A navyše veľmi jednoduchý na prípravu. Máte radi kombináciu horkej čokolády a malín?

EN: A bit bigger tarte:) A huge caloric delicacy. A crispy dough, a lots of chocolate and fresh raspberiies. Is there anything better than that? And even so simple to prepare. Do you like a combination of dark chocolate and the raspberries?

DSC_0580upr

Čo potrebujete:

-na cesto: 300g hladkej múky, 100g masla, 90g práškového cukru, 1 žĺtko, pol téglika kyslej smotany, trošku soli

-na čokoládovú ganáž: 400g horkej čokolády( siahnite po kvalitnejšej), 200ml smotany na šľahanie

-na zdobenie: malinový lekvár a čerstvé maliny

What do you need:

-for a dough: 300g of flour, 100g of butter, 90g of icing sugar, 1 yellow, 1/2 cup of sauer cream, a bit of salt

-for a chocolate ganache: 400g of dark chocolate(it is better to get one with high quality), 200ml of whipped cream

-for decorating: raspberries jam, fresh raspberries

DSC_0561

Postup: Formu na pečenie je potrebné vystlať papierom na pečenie. Z múky, masla, cukru, žĺtka, smotany a soli vypracujeme ručne cesto. Vtlačíme ho do formy vyloženej papierom 1cm pod okraj. Potom cesto popicháme vidličkou, aby sa nám nevytvorili vzduchové bubliny. Ak chcete byť precízni, niečim cesto zaťažte(napr.strukovinami). Pečte pri teplote 170 stupňov 15 minút, odstráňte záťaž a dopečte doružova.

Na plnku nalámajte čokoládu do misky. Šľahačkovú smotanu zohrejte. Nesmie však vrieť. Takúto horúcu smotanu vlejte do misky s čokoládou, chvíľku nechajte postáť. Čokkoláda sa začne topiť a potom pomaly zmiešajte. Najlepšie s ručným šľahačom až kým nevznikne hustá plnka. Korpus potrite džemom, navrch nalejte plnku, nechajte vychladnúť na izbovú teplotu a potom ho dajte do chladničky. Nakoniec pred podávaním ozdobte podľa vlastných predstáv. Ulalá a čokoládové “seven heven” je na svete:)

DSC_0574

Step by step: Put a baking paper into baking form. For a dough mix flour, butter, sugar, yellow, sauer cream. Put it into the baking form 1cm under the corner. After that use a fork to poke a dough. You will resist the air bubles. If you wanna make sure they wont be created, use some load, for example the legumes. Bake it with 170 degrees 15 minutes, remove the load and bake it until the dough is ready.

For a filling break a dark chocolat and put in the bowl. During that warm up the whipped cream. But not too long, It cannot be boiled. Pour the hot whipped cream into the bowl, leave it for a bit and then start to mix it with hand whisk until the filling is nice and soft. Put a jam on the flan, and fill it by ganache. Leave it a bit in room temperature and and after that put it in the fridge. Before servinge decorate it with raspberries. And here we go 7 heaven in your mouth is created:)

DSC_0564 DSC_0585 DSC_0587 DSC_0583

Použité/Used: IKEA, Dr.Oetker, Lidl , Terno