DOBROTY

Pavlova torta

SK: Ešte počas Veľkej noci som prvýkrát vyskúšala upiecť Pavlovej tortu. Na začiatku som sa trochu bála ako to dopadne, ale musím sa pochváliť, že sa mi podarila! 🙂 Navrchu krehká a vovnútri vláčna, presne taká aká má byť!

EN: During Easter time I tried to bake Pavlova cake first time in my life. In the beginning I was afraid of the result but in the end it was delicious! 🙂 Angle at the top and soft inside, such as it should be!

DSC_0220

Čo potrebujete: 6 bielok, 1 šálku krupicového cukru, 2 čajové lyžičky octu, 1 polievková lyžica kukuričného škrobu(ja som použila Gustin od Dr.Oetkera) a osvedčil sa mi 🙂

What you need: 6 whites, 1 cup of granulated sugar, 2 teaspoon of vinegar, 1 soupspoon of cornflour( I used the Gustin one from Dr.Oetker) and it worked so I recommend it 🙂

Screen Shot 2016-05-06 at 17.11.55

Postup: Bielky vyšľaháme na tuhý sneh a postupne pridávame po lyžiciach cukor. Sneh šľaháme kým sa cukor úplne rozpustí, trvá to trošku dlhšie. Znížime otáčky a primiešame ocot a na záver zľahka kukuričný škrob.

Na papier na pečenie si nakreslíme kruh. Podľa predkresleného kruhu lyžicou rozotrieme sneh. Treba rátať s tým, že korpus “narastie” aj do šírky.

Rúru predhrejeme na 200°C, vložíme snehové korpus do rúry  a teplotu stiahneme na 150°C a pečieme cca 40 minút. Rúru vypneme a neotvárame , korpus necháme v rúre dosušiť ešte cca 40 minút.

Korpus je krehký preto iho prekladáme opatrne. Šľahačku vyšľaháme,nanesieme korpus a vrch ozdobíme ovocím.

Step by step: We beat the egg whites to stiff snow and gradually add by tablespoons sugar . Snow whisk until the sugar is completely dissolved , it takes a little longer. Reducing the engine rpm and stir in the vinegar and cornstarch conclusion lightly .

On the baking paper to draw a circle . According to the pre-drawn circle spread a spoonful of snow . It should also be envisaged that the body ” grows ” and width .

Preheat oven to 200 ° C , put snow in body temperature oven and decrease at 150 ° C and bake for about 40 minutes . The oven is switched off but do not open it, let the body complete drying in the oven about 40 minutes more .

Body is angle therefore put it on tray very carefully. Whip the cream , put it on body and top decorate with fruit .DSC_0166DSC_0226

Servírovací riad a vankúše/Serving plates and pillows: F&F, Obrus/Tablecloth:Pepco Slovensko