MÓDA RECENZIE A EVENTY

Nechápačka

Byť blogerom vie byť celkom sranda. Musím vám povedať, že odkedy som viac rozbehla svoj vlastný blog, dívam sa nato celé úplne inými očami. Doteraz to bolo zo strany klienta alebo PR agentúry. A niekedy sa veru nestačím diviť. Viem, že moje čísla nedosahujú desaťtisíce, ale na contente mi naozaj záleží a snažím sa vám sem zdeliť iba to, čomu naozaj verím a čo je podľa mňa zaujímavé. 

Nedávno ma však zaskočila istá ponuka. Práve sme cestovali s Marekom na východné Slovensko, keď mi prišla správa na Instagrame od 3dchilli.sk. Na začiatok mi pochválili moje fotky a slušne sa opýtali či by mi mohli navrhnúť spoluprácu. Správa bola veľmi milá a tak som nemala dôvod odpovedať inak ako kladne. Keď prišlo na otázku, ako bude vyzerať naša spolupráca, dostalo sa mi celkom obšírnej odpovede. Za 5 instagramových postov, z ktorých 3 by mali obsahovať nielen produkt, ale aj moju tvár získam zadarmo balenie tabliet 3D Chilli. Ide vraj o doplnok stravy, ktorý je zložený zo 100% prírodných látok a podporuje metabolizmus a to znamená, že i chudnutie a detoxikáciu tela. Ako bonus mi navrhli zaslanie dietného plánu na 28 dní.

Viem, že nemám postavu modelky, ale nemyslím si, že som odkázaná na chudnutie, no podpora metabolizmu či detox nikdy nezaškodí. Ale každý sedliacky rozum vie, že blogeri sú tu od toho, aby najprv konkrétne produkty vyskúšali a až tak o nich môžu napísať nejakú recenziu alebo sa s produktom fotiť. Nie, my sa nefotíme so všetkým, čo nám príde! Halóóó, aspoň trošku rešpektu voči nášmu hobby/práci, ktorá nie je vôbec jednoduchá. Už len nafotenie kvalitnej fotky, jej posprodukcia či napísanie článku môže trvať i niekoľko hodín. A tak som im slušne poďakovala a vysvetlila vyššie zmienené potrebné vyskúšanie produktu s adekvátnymi argumentami. V prípade, že mi tablety naozaj preukážu svoje účinky a ja sa slobodne rozhodnem písať o nich ďalej,  som im navrhla za 5 postov na IG honorár v hodnote 50€  plus 1 balenie na potrebné vyskúšanie. Na FB  sú mojou cieľovkou prevažne ženy vo veku 30 a vyššie a preto by to bola zaujímavá recenzia aj  pre ne. Z druhej strany prišla síce milá, ale zato jasná odpoveď typu: Ďakujeme, premyslíme si to a budeme ťa kontaktovať. Myslíte, že mi niekto napísal? Jasné, že nie! Ľudia, kde zmizol rešpekt voči práci iných? Stačilo mi otvorene napísať, že klient nato nemá „budget“, čo bolo predpokladám problémom. Ale reálne, ako si niekto môže myslieť, že budem propagovať produkt, ktorý nemám vyskúšaný?

Niekto by mal napísať knihu s názvom: Ako sa nestať marketingovou „šľapkou“.

Fotil:Tomáš Figura

Čo mám na sebe: šaty – cellbes.sk