MÓDA

EFF 2019

Počas minulého týždňa sa rozbehol módny vlak a priniesol kopec krásnej inšpirácie. Okrem toho som mala doma vzácnu návštevu. Prišla ma pozrieť moja mamka a tak sme si všetky prehliadky užili spolu. Všetko sa začalo v utorok večer.

Celý deň som mala veľmi rušný. Doobeda fotenie, na obed fitting kolekcie Michaely Ľuptákovej s názvom „99“ jar-leto 2019, vyzdvihnutie pozvánok na ďalšie prehliadky a upratovanie pred mamkiným príchodom. S mamkou sme mali plán len tak relaxovať pri vínku, zájsť do Palety-malej vinárne u nás v Karlovej Vsi a jednoducho si spraviť pokojný babský večer. Ale počas dňa ma veľmi milo prekvapila správa od Ateliéru LUZ. Pozvali nás obe na ich prehliadku. Takže po kávičke, pohári prosečka, sme sa išli najesť do spomínanej vinárne a odtiaľ priamo na prehliadku. Tá bola ako inak minimalistická s umeleckým duchom. Presne taká ako na mňa pôsobia jej tvorcovia. Strihy boli ženské, materiály kvalitné, bolo za tým vidieť kus poriadnej práce a najmä ich rukopis.

Foto:Milan Maršalka

Viacerí ste sa ma pýtali ako taký fitting pred prehliadkou prebieha. Ide o preskúšanie modelov a doplnkov na modelkách. Dizajnér spolu so svojím tímom oblieka modelky, kombinuje doplnky, fotí, podlepuje topánky, žehlí modely a určuje ich poradie. U Mišky predvádzli finalistky súťaže Miss Slovensko 2019, ale aj plus size modelky alebo „ženy z davu“ a to sa mi veľmi páči. Pretože každá žena má odlišný typ postavy a i keď model vyzerá skvelo na konfekčnej veľkosti 34, nemusí tak vyzerať na 40, no pri Miškiných modeloch máte istotu, že šije aj pre väčšie konfekčné veľkosti.

 

Streda začala raňajkami s Nespresso kávičkou, nasledovali nákupy, návšteva predajne ECCO, rýchly obed, návšteva výdajne Zoot, kreatívny workshop so značkou Dormeo a Lukášom Kimličkom a utekačky do backstagu prehliadky Mišky Ľuptákovej, kde sme spolu s Dušanom aka @vegetarianboy fotili atmosféru pred prehliadkou. Mimo iného som bola počas týchto dní zodpovedná za IG účet spomínanej dizajnérky. Ďakujem za pozvanie a za pracovnú príležitosť. Bola to skvelá skúsenosť! Miškine modely, ktoré odprezentovala na EFF boli naozaj krásne. Ja som sa zamilovala hneď do niekoľkých modelov. Na jednej strane sa mi páčili jednoduché minimalistické strihy, ale aj flitrované látky a maxi boho šaty, ktoré ja teda naozaj môžem. Čo vám poviem, vedela by som si vybrať.

Čo mám na sebe: šaty-Zoot, kabelka a topánky-F&F, motýlik-Wrtulka

Vo štvrtok ma čakalo hneď niekoľko módnych prehliadok. Tentokrát som bola už iba hosťom. Touto cestou ešte raz ďakujem všetkým za pozvanie. 🙂 Ako prvú sme si s Luckou aka @lucididit užili prehliadku 2 Prešovčanov, ktorí tvoria značku wwwjankivsiblings.com. Modely boli veľmi ženské, veľmi sa mi páčili plisované sukne a tiež #matchymatchy outfity pre mamy a ich dcéry.

Foto:Milan Maršalka

Druhou prehliadkou bola značka ECCO. Začala krásne, predstavením baletiek a pokračovala krátkym videom. Videli sme pohodlné balerínky, ale aj veľmi pekné a ženské tenisky. Osobne sa mi veľmi páčili pánske topánky. Ale tiež ruksaky, po ktorých som neraz poškuľovala.

Foto:Milan Maršalka

Treťou v poradí, ktorá predvádzala bola značka BCBGMAXAZRIA. Opäť sme pri dlhých šatách a overaloch, ktoré boli veľmi romantické, ženské, a v krásnych farbách. Prevládali volány, priehľadné materiály, ale aj čipka. Veľmi sa mi páčili nohavice s vysokým pásom, zamat, petrolejové odtiene, ale aj púdrové odtiene.

Poslednou štvrtkovou prehliadkou bola značka Pietro Filipi. Vrámci tej sa mi najviac páčili farebné kostýmy, kvetované šaty, ale aj veľmi šik čierne modely. Keďže som „saková“, a zároveň milujem košele, táto značka mi jednoznačne ulahodila.

Všetky prehliadky ma inšpirovali a možno vám nejaké krásne šaty predvediem aj na svojom blogu. 🙂