RECENZIE A EVENTY

Efektivita na prvom mieste

Kedysi som mala vo všetkom dokonalý poriadok. Oblečenie bolo roztriedené podľa druhu a farby. Študijné materiály mali svoje miesto v blokoch a boli riadne označené názvom. Jednoducho všetko malo svoje miesto.

 

Spomínam si nato, ako som triedila šatník svojej sestre, mamke, babke. Chodila som upratovať starším ľuďom, ktorí už nevládali. Bola to skvelá brigáda, ktorá mi robila radosť. Vždy som sa vyžívala v tom, ako veci rozdelím, uložím a ako budú v konečnom výsledku vyzerať. Asi si teraz hovoríte, že som druhý Monk, ale ubezpečujem vás, že nie som. 😀

Momentálna situácia je totiž úplne o niečom inom. Ja nato jednoducho nemám čas. Snažím sa robiť všetko efektívne a to platí i pri udržiavaní domácnosti a nákupoch. Najväčší háčik je pranie a následné žehlenie. Niekedy mám pocit, že u nás žije aspoň 5 ľudí. Vďakabohu za našu práčku, ktorá teda podáva riadny výkon, ako i za pracie prostriedky. Musím sa priznať, že som dlho hľadala také, ktoré by mi vyhovovali. Mám totiž veľmi citlivý čuch a veľmi veľa pracích prostriedkov či aviváží mi nevoňalo. Skôr naopak, bolo mi z nich nevoľno. To isté platí pre parfémy, šampóny či inú kozmetiku. Vďaka spolupráci so spoločnosťou Henkel som mala možnosť vyskúšať niekoľko druhov pracích prostriedkov a momentálne sa vytešujem z rady Persil Premium ktorá mi veru vonia. 🙂

Druhú vec, ktorú som stále riešila bola váha daného prostriedku. Asi sa mi divíte, o čom teraz točím, ale keď ste bez auta a váš obchod je ďaleko, tak si 3x premyslíte či to bude 5kg prací prášok, 900ml prací gél alebo 350g balenie gélových kapsúl. Vyhrávajú jednoznačne kapsulky.

Ďalším bodom je dávkovanie. Keby som sa mala rozhodnúť medzi práškom a gélom, jednoznačne vyhráva gél. Nádobka s odmerkou je skvelým pomocníkom a navyše občas sa mi stalo, že mi na oblečení (prevažne tmavom) ostali biele škvrny z prášku. Kvalitný prací gél sa rýchlo rozpúšťa a je taktiež skvelý na krátke cykly a nízke teploty, v ktorých periem najčastejšie. To znamená, že pri mojej frekvencii prania ušetrím aj kopec energie, ktorú potrebujem na ohrev vody. Takže je i ekonomický. Najpohodlnejšou variantou sú ale opäť kapsulky, ktoré nemusíte ani dávkovať. Stačí vložiť jednu kapsulu do práčky pod suché oblečenie a všetky potrebné látky koncentrovaného gélu sa okamžite  po kontakte s vodou dostanú k vašim odevom.

Myslím si, že i výsledky môjho prieskumu, v ktorom až 87% z vás odpovedalo, že perie radšej s kapsulami hovoria za všetko. Dnešná doba si vyžaduje efektívne riešenia a pracie duo kapsuly Persil považujem za jedny z nich. Sú jednoduché na obsluhu, ľahučké a ešte k tomu krásne voňajú.

Fotila: Martina Cimermanová