MÓDA

Spomaľ!

Som mladý človek a preto si veľakrát myslím, že môžem siahať až na dno svojich síl. Som perfekcionista a všetko sa snažím robiť na 110 percent. Občas si však moje telo povie dosť. A ja si uvedomím, že halóóó, zdravie je len jedno. Presne k takejto situácii došlo vo štvrtok večer. Poznáte to, divná nálada, oslabený organizmus, bledá tvár….klasika, niečo prichádza.

Do večera som sedela v kaviarni s Dominikou, aby sme dotiahli všetky detaily nášho projektu. Obe sme mali v pláne vycestovanie do zahraničia a preto sme chceli ešte veľa vecí stihnúť. V piatok ráno si však moje telo povedalo, že bude protestovať. Návšteva lekára a lieky nepomohli a v poobedných hodinách nastal kolabs. Zimnica, triaška a otrasná migréna ma donútili odísť z práce. Poviem vám, nikdy som nezažila pomalšiu cestu taxíkom. Doma to však nebolo o nič lepšie. Po 5 hodinách hrozného stavu sa moje telo začalo spamätávať a dalo mi druhú šancu. Preto som sa v sobotu venovala regenerácii. Počas dňa som spala rekordných 6 hodín. Konečne prijala nejaké jedlo a ďalej oddychovala. Už veľmi dlho som nezažila taký stav. Človek si vtedy uvedomí, že zdravie je naozaj iba jedno a nie je dobré sa s ním zahrávať. Je jedno či ide o prácu alebo o hobby, tréningy či zábavu, treba sa šetriť a naozaj vedieť relaxovať.

Najradšej relaxujem na prechádzke so psom, pri pečení, pri dobrom filme alebo pri písaní. Vtedy úplne vypnem. No musím sa priznať, že sa veľakrát prichytím pri tom, ako vo filme beží dej a ja v ňom tápam, pretože mi myšlienky utekajú všelikam, len nie do deja. Máte nejaké dobré tipy na relax? Jogu a meditáciu som skúšala, ale to je už na mňa príliš vysoká liga. Začnime niečím jednoduchším. 🙂

Fotil: Tomáš Figura

Čo mám na sebe: kabát-Bartinki, čižmy-Topánkovo.sk, šaty a kabelka-zoot.sk