MÓDA

Ste šťastní?

Všetko najlepšie, veľa zdravia, šťastia a lásky. Takto začína 99% blahoželaní na narodeniny či meniny. Je to len zaužívaná fráza alebo si to naozaj prajeme? A čo vlastne znamená byť šťastný?Každý klišovito odpovie, byť zdravý, mať pri sebe rodinu a priateľov. A má pravdu. Pri pochabom zdraví nastáva trápenie. Ak pri sebe nemáte najbližších a ľudí, ktorých považujete za priateľov, stávate sa smutnými. No život je doplnený o ďalšie, a síce menej dôležité veci, no v mojom rebríčku sú stále dosť vysoko. Napríklad práca. Viete si predstaviť, že by ste celý život robili to isté a nebavilo by vás to? Alebo by ste menili prácu každý rok, no stále by ste neboli spokojní? V dnešnej dobe je veľmi ťažké nájsť si prácu, ktorá sa stane i vašim hobby.

Po vysokej škole som sa hneď zamestnala v logistickej firme v ČR. Možno viacerých z vás prekvapí, že mojim študijným odborom bola ruština a východoeurópske štúdia. Ako absolvent som bola šťastná za každú dobrú príležitosť. Navyše mohla som tam využívať ruský jazyk aspoň čiastočne a to sa veľmi cení. V tomto zamestnaní som ostala niečo vyše roka. Bola som spokojná, mala som skvelých kolegov a v tom istom meste žila i moja veľmi dobrá kamarátka. Ale nebolo to ono. Niečo mi chýbalo. Neskôr prišla príležitosť, na ktorú som čakala dlho. Vycestovať do Ruska pracovne. Každý kto študuje východné jazyky vie, že je celkom náročné zamestnať sa u nás doma a využívať ich naplno. Samozrejme záleží aj v akej oblasti chcete pôsobiť. Síce sa hovorí, koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Ale teraz vážne. Aj keby som hovorila 5 najťažšími jazykmi sveta, zamestnať sa by nebolo také jednoduché, ako sa môže zdať. Takéto jazyky sa prevažne využívajú v korporátoch či technicky alebo IT zameraných firmách. Ak však k týmto oblastiam neinklinujete, vaša práca vás bude ubíjať. To isté sa stalo s mojim ročným pobytom v Rusku. Kde som všeho všudy bola spokojná. Kolegovia boli neskutočne milí, mala som vždy krásne ubytovanie, postarané o stravu, ale zaúčať svojich ruských kolegov ako používať interný informačný logistický systém nebolo nikdy mojim snom. No som za túto príležitosť veľmi vďačná. Dala mi oveľa viac ako vysnívaný “džob”. Stala som sa nezávislejšou, stretla som skvelých ľudí, s ktorými som doteraz v kontakte a budem nesmierne šťastná, ak ich znova uvidím.

Život ma však nenechal tápať a ponúkol mi ďalšie príležitosti, ktoré ma jedna za druhou nadchýňali viac a viac. Pôsobiť v oblasti marketingu nebolo paradoxne nikdy v mojom pláne. Raz ma oslovil jeden z mojich kamarátov a opýtal sa ma, či by som mu nechcela pomáhať pri realizácii istého projektu, ktorý sa celý točil okolo topánok. No ktorá žena by váhala, však? 🙂 Chytilo ma to natoľko, že ma zapojil i do online aktivít. A ja som vtedy pochopila, že práve táto sféra je tá, ktorá ma naozaj zaujíma a chcem sa v nej zlepšovať. Prešlo pár rokov a zamestnala som ako člen online tímu pre módnu značku. Nové skúsenosti a zručnosti ma posunuli ďalej a ja som zistila, že si seba neviem predstaviť v inej oblasti ako je marketing. Smelo hlásim, som šťastná. Som šťastná zato, že môžem robiť naozaj to, čo ma baví. Že môžem pôsobiť v kreatívnom svete a spoznávať inšpiratívnych ľudí, ktorých máme na SR naozaj dosť. Každému, kto číta tento článok želám, aby ste mali minimálne také šťastie ako ja. Stačí iba veriť a byť trpezlivý a život vám prinesie to, po čom naozaj túžite. 🙂

 

Outfit: Forever 21, nájdete v Auparku

#F21Slovakia