ESPRIT 2016 v divadle Aréna už čoskoro!

Už piaty rok organizuje portál Jazz.sk ocenenia ESPRIT za najlepšie slovenské jazzové albumy roka. O víťazoch rozhoduje odborná porota, ale aj verejnosť internetovým hlasovaním. Slávnostný večer s odovzdaním cien a trojkoncertom nominovaných sa uskutoční 30. apríla 2017, v Divadle Aréna v Bratislave.

Za víťaza Ceny verejnosti ESPRIT je možné hlasovať do 21. apríla 2017. Hlasovať môžete tu.

Hlavné ocenenie, Cenu odbornej poroty Esprit za najlepší jazzový album roka, vyberie odborná porota v takomto zložení:

Jo Aichinger – umelecký riaditeľ NÖ Festival und Kino GmbH, Easter Festival Imago Dei (Rakúsko), Ján Babič – riaditeľ festivalu Trenčiansky jazzový festival, Peter Baláž – redaktor portálu jazz.sk, Andreas Felber – jazzový hudobný publicista a redaktor Österreich 1 (Rakúsko), Dubi Lenz – moderátor Rádia IDF, umelecký riaditeľ festivalu The Red Sea Jazz Festival (Izrael), Peter Polanský – marketingový riaditeľ a dramaturg Wiener Konzerthaus (Rakúsko), Matej Šálek – dramaturg koncertného cyklu City Sounds, György Wallner – riaditeľ jazzového hudobného centra The Budapest Music Centre (Maďarsko), Igor Wasserberger – hudobný redaktor a publicista, Viktor Zappner – jazzový producent a promotér (Tasmánia)

Slávnostný večer s odovzdávaním ocenení Esprit sa uskutoční 30. apríla 2017 v Divadle Aréna v Bratislave a počas neho odohrajú živé koncerty traja z nominovaných: Eugen Vizváry Part 2: For Jaco, Hanka G & Ondrej Krajňák, Eugen Botos Finally.

Boris Čellár – jazzový gitarista a skladateľ, spolu s minuloročnou víťazkou ceny ESPRIT 2015 Sisou Michalidesovou a partnerom súťaže Mariánom Varhaníkom z My Piano nám prezradil niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré nás čakajú na odovzdávaní ceny ESPRIT 2016. Jednou z nich je i TV prenos v RTVS! Veľmi sa teším, že si práve takéto súťaže získavajú väčšiu popularitu.

Za týmito krásnymi cenami stojí sympatická umelkyňa Gordana Glass, ktorá nám takto spoločne s Borisom Čellárom zapózovala.

Živý prenos zo slávnostného večera bude vysielaný v rádiu Devín a cena vstupenky v predpredaji je 15 €, cena na mieste v prípade voľných kapacít bude 20 €.

Ja už zahlasované mám a čo vy?:)