OTHER

Piknikový držiak na príbor

SK: Vždy som obdivovala ľudí, ktorí si vedeli vyrobiť rozličné dekorácie či produkty sami doma. Tentokrát som to skúsila i ja. Keďže som bola nedávno na pikniku, nechala som sa inšpirovať práve ním a vyrobila som multifunkčný držiak, verím, že sa inšpirujete i vy! 🙂

EN: I always admired people who knew create some nice decoration or other products by themselves. I decided to try too. As I was on picnic last weekend I was inspired by it and I created a multifunction holder. I hope it will also inspire you to create something! 🙂

DSC_0361

1.Pripravte si papierové roly z toaletného papiera, nožnice, štetec, lepidlo, lepiacu gumu alebo sekundové lepidlo a servítky. Lepšie sa pracuje s menším rozmerom servítok. Lepidlo na servítkovú techniku nájdete bežne v predajniach. Ja som použila Pritt a vyšlo mi to hneď na prvýkrát:)

1.Prepare paper rolls of toilet paper, scissors, a brush, a glue, multi tack or 60s. universal glue and the paper napkins. Its better to work with smaller paper napkins. The glue for napkin technique you buy easily in the store. I used Pritt and it worked for the first time 🙂

DSC_0364

2. Servítky si rozložte a oddeľte vrchnú vrstvu, s ktorou budete pracovať.

2.Divide the paper napkins and prepare the one that is upside.

DSC_0316

3. Rozstrihnite ju na dve polovice. Papierovú rolku zabaľte do jednej polovice. Nadbytočnú časť servítky odstrihnite a kraje ohnite do rolky.

3.Cut it for half and half. Roll the paper roll in one of the halves. Use the scissors for the excess part and tuck the edges inside of the roll.

DSC_0320

4. Teraz môžete pomocou štetca naniesť lepidlo. Nanášajte pozorne, aby sa servítka neroztrhla. Takto si pripravte tri rolky. Nechajte schnúť cca 20 minút.

4.Now you can start with napkin technique by using a brush. Paint it very carefully so you will not damage the napkin. Use the same technique for all 3 rolls and let them dry for about 20 minutes.

DSC_0325

5. Teraz ich už len jednoducho spojíme lepiacou gumou alebo sekundovým lepidlom Loctite 60s. Odtrhnite si jeden štvorček, ten rozdeľte na dve polovičky, z ktorých vytvarujte mäkké guličky a následne ich nalepte na jednu stranu rolky. Druhú rolku k nej jemne prilepte a potom prstami zatlačte. Takt si spojte všetky 3 rolky. Tadáááá a výsledok je hotový. Tento držiak môžete použiť na umelý príbor, obrúsky či slamky.

5.Now you can just easily put them together by using multi tack or 60s. universal glue. One little square for one roll. You have to create a little ball of the square parts and put them on the roll. Then just put the second roll and hold it for a while. Repeat it with all rolls. And here we go, the multifunction holder is ready to use. U can use it for dinner set, straws or napkins.

IMG_20160811_183235

A smelo na piknik!

Lets go for a picnic!

DSC_0339