RECENZIE A EVENTY

Suchý šampón alebo občasná záchrana

SK: Pamätám si ešte na bielu plastovú nádobku, z ktorej sa sypal biely púder a veľmi prášil. Ešte ako dieťa som netušila načo slúži. No teraz už viem, že išlo o suchý šampón. Takýmto “nepodarkom” je už ale koniec. V súčasnosti nájdete na trhu niekoľko druhov suchých šampónov. Ja preferujem tie v spreji, pretože ich jednoducho aplikujete. Stačí si vlasy nastriekať ku korienkom a hustou kefou poriadne prečesať. Poprípade môžete použiť i uterák, ktorým suchý šampón vmasírujete do korienkov vlasov.

EN: I can remember a white plastic tube full of white powder which was very dusty. That time I didnt know what was it for. But now I know it was a dry shampoo. Fortunately its end of these kind of “failures”. Currently you can find in the market many kinds of dry shampoos. I prefer the one in spray because its easy to apply. You can easily spray your roots and brush it properly or use a towel to embrocate it in your roots.

SK: Suché šampóny sú skvelým spoločníkom na cestách, ale i po športe či v lete. Viete sami dobre, že po hodine vo fitku či pri vysokých horúčavách naše vlasy prirodzene mastnejú. Suchým šampónom predídete príliš častému umývaniu vlasov, ktoré škodí pokožke hlavy a vyvoláva tvorbu mazu. Vyskúšala som ich niekoľko, ale zatiaľ mi najviac vyhovujú Batiste suché šampóny, ktoré majú niekoľko druhov vôní. Od základnej čistej vône, cez kvetinkovú, čerešňovú až po orientálnu. Naozaj je z čoho vyberať. Novinkou je i rada na tmavé vlasy, ktorá je rozdielna práve vo farbe, ktorá je v tomo prípade hnedá. Takže i dámy s tmavými vlasmi si prídu na svoje! Praktickou radou je i malé balenie 30g, ktoré je skvelé na cesty či do lietadla. Tieto suché šampóny nájdete už i v DM drogérii.

EN: Dry shampoos are perfect choice for traveling, sport or in summer season. You know very well that after one hour in fitness or during hot summer season are our hair more oily than normally. Using a dry shampoo you can avoid too often washing of your hair that has bad influence on your head skin. I tried a lots of dry shampoos but at the moment I prefer Batiste dry shampoos which are sold with different aromas. You can choose clean&classic, floral&flirty, fruity&cheeky or pretty&opulent. The new type is for dark hair with hint of color what is perfect for ladies with dark hair. I also like very practical collection of small size 30g that is perfect for traveling or in the plane. These dry shampoos you can now easily find in DM drogery.

IMG_20160610_121549 IMG_20160610_121620 IMG_20160610_121700